• ul. Matki Teresy z Kalkuty 18a/4 20-538 Lublin
  • +48 518234101
  • biuro@itee.pl

Blog

Ile trwa pozycjonowanie strony internetowej?

Ile trwa pozycjonowanie strony internetowej?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Tytułowe pytanie pada niezwykle często. Pozycjonowanie witryn lub sklepów internetowych to niejednorodne działanie, którego wyniki uzależnione są od wielu zmiennych. Aby móc odpowiedzieć ile trwa pozycjonowanie strony internetowej, niezbędna jest wiedza z zakresu elementarnych zagadnień związanych z pozycjonowaniem witryn.

Ocena witryn przez Google

Jedno z podstawowych i najważniejszych zagadnień, które determinuje wiele zasad i działań pozycjonerskich. Jak nasza witryna lub sklep internetowy jest oceniany przez algorytmy Google?

Robot Google przeszukując sieć, wchodzi na naszą witrynę. Dokładnie ją analizuje pod kątem zawartości, jakości treści, pod względem fraz kluczowych i linków wychodzących z witryny. Jeżeli witryna jest zoptymalizowana pod kątem kryteriów oceny owych robotów, wówczas uzyskuje lepsze noty, a także częściej jest przez nie odwiedzana. Czynniki te wpływają na umieszczanie witryny wyżej w rankingu wyszukiwarki (czyli w wynikach wyszukiwania).

Czas pozycjonowania witryny zależy od wielu czynników

Pierwsze efekty działań SEO mogą nastąpić w ciągu paru tygodni, a nawet w ciągu kilku miesięcy. Nie możemy jednoznacznie określić, jakie wyniki dadzą działania pozycjonerskie dla konkretnej witryny. Nikt nie zna algorytmów i silnika wyszukiwarek Google, wobec tego efekty pozycjonowania  zawsze pozostaną w pewnym stopniu niewiadome.

Od czego zależą efekty pozycjonowania?

Pozycjonowanie witryny zależy od kilku istotnych aspektów, które determinują pierwsze efekty, jakie uzyskają działania SEO.

01Konkurencja

Konkurencja nie śpi i najpewniej również korzysta z działań SEO. Od intensyfikacji działań pozycjonerskich Twojej konkurencji zależy również Twoja pozycja w rankingu wyszukiwarki. Jedyną skuteczną metodą na prześcignięcie rywali w branży jest zintensyfikowanie własnych działań pozycjonerskich.

02Podstawowa wiedza o SEO

Jeżeli zrozumiesz zasady pozycjonowania oraz chociaż w minimalnym stopniu będziesz orientował się w zakresie elementarnych zasad SEO, łatwiej pojmiesz działania firmy pozycjonerskiej, a także będziesz wiedział, za co jej płacisz.

03Historia witryny

Jeżeli na prowadzoną przez Ciebie witrynę został nałożony filtr, który zmniejszył jej pozycję w rankingu, umieszczenie jej wysoko w wynikach wyszukiwania będzie zdecydowanie trudniejsze i dłuższe niż witryny z „czystą kartą”. Tempo pojawiania się efektów pozycjonowania w dużej mierze zależy od przeszłości pozycjonowaniej strony lub sklepu internetowego.

04Branża

Jedne branże są łatwiejsze do pozycjonowania, inne trudniejsze. Trudność branży determinują między innymi: aktywność Twojej konkurencji, pozycjonowanie lokalne i globalne, czy ilość fraz kluczowych.

05Strategia pozycjonowania

Ile pozycjonerów, tyle strategii. Jedne taktyki okazują się bardziej trafne i skuteczne, inne mniej. Zastosowana strategia zależy również od stawianych pozycjonowaniu celów.

06Profesjonalista

Efekty pozycjonowania zależą również od poziomu firmy pozycjonerskiej, z której usług skorzystamy. Warto pamiętać, że miarą dobrego i skutecznego pozycjonowania nie jest tempo uzyskiwania wysokiej pozycji, a ich długotrwałość oraz efektywność.

Tempo pojawiania się wyników pozycjonowania

Pozycjonowanie jest długotrwałym działaniem, na które składają się spore nakłady pracy pozycjonera. Tempo zwykle określane jest zdobyciem pozycji TOP 10 w wynikach wyszukiwania. Możemy przyjąć, że taką pozycję uzyskamy po około 2 miesiącach w przypadku pozycjonowania na łatwe frazy. W przypadku pozycjonowania na trudne frazy czas zdobycia TOP 10 wynosić będzie od około 4 do 6 miesięcy.

Poza zdobyciem wysokiej pozycji ważna jest również stabilność osiągniętych pozycji. Tutaj również możemy uśrednić czas ustabilizowania się pozycji witryny. Po około 9 – 12 miesiącach pozycja ulega stabilizacji. Im trudniejsze frazy, tym proces ten się wydłuża.

Jeżeli po długim czasie nie zauważyłeś żadnych efektów pracy pozycjonerów, możliwe, że nie zatrudniłeś właściwej firmy lub Twoja branża jest naprawdę trudna. Niezależnie od trudności branży i aktywności konkurencji, wyniki działań SEO (nawet nieznaczne) powinny być widoczne już po paru miesiącach. Jeżeli Cię nie zadowalają – nie odpuszczaj. Jedynie metodyczne i niezłomne podejście do pozycjonowania podniesie Twoją witrynę w rankingu. Szacowanie działań SEO oraz ocena ich wyników możliwa jest po około roku aktywnego pozycjonowania witryny.

Pozycjonowanie to ciągły proces

Po osiągnięciu wymarzonej pozycji może korcić zaprzestanie pozycjonowania. Poprzez działania konkurencji oraz zmiany w funkcjonowaniu algorytmów wyszukiwarki, przerwanie optymalizacji witryny pod kątem SEO może spowodować dynamiczną utratę pozycji. Najlepszym przeciwdziałaniem takiej sytuacji jest profilaktyka, czyli nadzorowanie witryny oraz stosowanie regularnych zabiegów pozycjonerskich. Pozycję w rankingu o wiele łatwiej utracić niż uzyskać, a raz utracona może być bardzo trudna do odbudowania.

Ile trwa pozycjonowanie strony internetowej? - 5.0 out of 5 based on 8 reviews

Szukaj

Referencje

Bezpłatny audyt SEO

Najczęściej czytane

Zobacz najnowsze informacje ze świata Google oraz zdobądź wartościową wiedzę z zakresu SEO i SEM
Korzystaj z wiedzy, którą chętnie się dzielimy

Znaki specjalne w opisach i tytułach meta

Znaki specjalne w opisach i tytułach meta

Dla jednych zbędne zaśmiecanie meta tytułów i opisów, dla innych ciekawy dodatek wpływający na widoczność wyników w SERP. W jaki sposób umieszczać znaki specjalne w opisach meta i czy w ogóle warto to robić? W tym krótkim tekście odpowiadamy na te pytania.

Czytaj więcej
Audyt SEO

Audyt SEO

Audyt SEO to badanie i analiza strony, które mają na celu poprawę jej miejsca w indeksie wyszukiwarki, a także zoptymalizowanie i usprawnienie funkcjonowania witryny. Dzięki audytowi SEO strony możemy wykryć wszelkie nieprawidłowości, a wdrożenie zaleceń

...
Czytaj więcej
Jak tworzyć opisy produktów w sklepie internetowym?

Jak tworzyć opisy produktów w sklepie internetowym?

Opisy produktów w sklepie internetowym to podstawa sprzedaży w internecie. Przyjrzyjmy się temu, jak tworzyć opisy produktów w sklepie internetowym? Nie minęło 20 lat od momentu, kiedy internet stał się powszechnie dostępny, a branża e-commerce,

...
Czytaj więcej
Audytujemy strony www kandydatów na Prezydenta RP! #sprawdzam

Audytujemy strony www kandydatów na Prezydenta RP! #sprawdzam

28 czerwca 2020 r. odbędą się w Polsce wybory na urząd Prezydenta RP. Do walki stanie 11 kandydatów, których strony internetowe poddaliśmy analizie. Nasza analiza bierze pod uwagę:

Czytaj więcej
Prowadzenie bloga firmowego pomaga w pozycjonowaniu?

Prowadzenie bloga firmowego pomaga w pozycjonowaniu?

Prowadzenie bloga firmowego wymaga systematyczności oraz publikacji contentu dopasowanego do grupy docelowej klientów. Aby zwiększyć widoczność bloga w wynikach wyszukiwania Google, niezbędna jest znajomość zasad pisania artykułów SEO i nie tylko. Odpowiednia

...
Czytaj więcej
Bony na cyfryzację 2021

Bony na cyfryzację 2021

Epidemia koronawirusa COVID-19 spowodowała, że małe i średnie przedsiębiorstwa znalazły się z dnia na dzień w trudnej sytuacji, ponieważ procesy zarządzania firmą nie są nowoczesne i zautomatyzowane. W celu poprawy tej sytuacji został uruchomiony program wsparcia, w

...
Czytaj więcej
Wszystkie artykuły

logo itee.pl

itee.pl Sp. z o.o.

  • ul. Matki Teresy z Kalkuty 18a/4, 20-538 Lublin
  • +48 518-234-101
  • Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
  • biuro@itee.pl
© Copyrights 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by itee.pl | Mapa strony

Szukaj