• +48 518234101
 • biuro@itee.pl

Blog

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
30. 08. 2016 Napisane przez

Korzyści jakie niosą za sobą działania SEO

Zastanawiasz się, jakie korzyści mogą przynieść Tobie i Twojemu biznesowi działania SEO? Pozycjonowanie witryn internetowych to obszerna sztuka, która służy poprawie konwersji, ruchu na stronie, widoczności Twojej strony w Internecie, czy poszerzeniu grona odbiorców usług, produktów i treści, które oferujesz.

To oczywiście tylko nieliczne z wielu korzyści, jakie możesz osiągnąć, podejmując działania SEO. Czytając ten artykuł, dowiesz się, czym są działania SEO, dlaczego warto postawić na SEO, oraz co możesz zyskać, pozycjonując stronę w sieci.

Czym są działania SEO?

Działania SEO to usługa, która pozwala wypozycjonować stronę internetową w zgodzie z silnikiem wyszukiwarek. Search Engine Optimization jest rozległą dziedziną, którą zajmują się zarówno firmy pozycjonerskie, jak i amatorzy SEO.
Na pozycjonowanie witryn internetowych składa się wiele czynności, które optymalizują stronę pod kątem przyjazności dla algorytmów wyszukiwarek, a także dla samych użytkowników. Pozwalają na lepszą indeksację witryny przez roboty Google (lub innych wyszukiwarek), dbają o jej prawidłową strukturę, a przede wszystkim umożliwiają stronie internetowej osiągnięcie sukcesu.

Korzyści z działań SEO

Firmy i przedsiębiorcy, którzy korzystają z usług firm pozycjonerskich, mogą liczyć na wiele korzyści płynących z tego typu współpracy. Najważniejszymi z zalet stosowania technik SEO są:

Wyprzedzenie konkurencji - Wypozycjonowanie strony powyżej konkurencji w wynikach wyszukiwania pozwala zdobyć nad innymi firmami miażdżącą przewagę. Wyższa pozycja w indeksie Google to również większa liczba odwiedzin, większy współczynnik konwersji, bardziej rozpoznawalna marka. Działania SEO dają nam znaczną przewagę nad konkurencją.

Większy ruch na stronie - Wyższa pozycja w wyszukiwarce Google to również poprawa ruchu na stronie. Większa ilość odwiedzin Twojej witryny lub sklepu internetowego pozwala na generowanie większych zysków i nawiązywanie współpracy z szerszym gronem klientów.

Widoczność i tworzenie marki - Zastanów się, jak może wpłynąć zajmowanie wysokiej pozycji w indeksie wyszukiwarki na popularność Twojej firmy? Użytkownicy widzący ofertę lub treści Twojej witryny wysoko w wynikach Google zaufają Ci.

Przyciąganie bardziej zorientowanych i sprecyzowanych klientów i użytkowników - Działania SEO pozwalają na tworzenie ruchu na stronie, skupiając się na docelowej grupie odbiorców oferowanych przez Ciebie treści. Oznacza to, że przy jednoczesnej poprawie ruchu na stronie, możesz zwiększyć współczynnik konwersji (dokonania zakupu w Twoim sklepie, czy wybrania oferowanej przez Ciebie usługi).

Monitorowanie skuteczności działań marketingowch - Firmy pozycjonerskie umożliwiają również regularne zestawianie gromadzonych danych, analizowanie ich oraz wyciąganie wniosków, które pozwalają jeszcze skuteczniej promować witrynę w sieci.

Wydatki pod kontrolą - Wybierając usługi firmy pozycjonującej, w prosty sposób można określić swój budżet i na jego podstawie dobrać odpowiednią taktykę i strategię przeprowadzanych działań SEO. Poza tym przemyślane działania SEO umożliwiają zmaksymalizowanie efektów przy jednoczesnej minimalizacji kosztów kampanii pozycjonującej.

Dlaczego warto zdecydować się na działania SEO?

Poza wymienionymi wyżej korzyściami, jakie niosą za sobą działania SEO, warto być świadomym kilku ważnych czynników, sprawiających, że wysoka pozycja w indeksie wyszukiwarki jest obecnie niemal koniecznością.

Wysoka pozycja w wyszukiwarce to najlepszy sposób na budowanie wizerunku firmy oraz zaufania klienta. Zastanów się, bardziej zaufasz firmie, która znajduje się na pierwszej stronie wyników w indeksie Google, czy takiej, która ginie w gąszczu zwróconych wyników na trzeciej lub czwartej stronie?

Poza tym większość osób szukająca produktu lub usługi zwykle ogranicza się do przejrzenia pierwszej strony ze zwróconymi wynikami zapytania. Pierwsza pozycja w indeksie Google generuje 32,5% ruchu, druga pozycja zaledwie 7,6%, trzecia 11,4%, czwarta 8,1%, a piąta jedynie 6,1% ruchu. W przypadku piętnastej pozycji mówimy o ruchu rzędu 0,4%.

Wyświetlony 37 razy
Korzyści jakie niosą za sobą działania SEO - 5.0 out of 5 based on 6 votes

Referencje

Najczęściej czytane

 • Link building i parę budujących faktów
  Link building i parę budujących faktów

  Chcesz uefektywnić pozycjonowanie? Zastosuj link building - zdobywanie wartościowych odnośników. Linki kierujące na stronę mają swój profil, który regularnie analizują mechanizmy wyszukiwarek. Gdy struktura profilu przypomina usilną manipulację, pozycja Twojego serwisu spadnie. Dlatego ceniąca się agencja SEO co rusz robi przegląd odnośników, by witryna nie została ukarana przez Google. To jednak nie wszystkie powody, dla których powinieneś robić przegląd profilu linków (w tym też linków u konkurentów).

  Read more...
 • Pingwin 4.0 aktualizacja w czasie rzeczywistym
  Pingwin 4.0 aktualizacja w czasie rzeczywistym

  Google nie próżnuje i obecnie regularnie zasypuje nas nowymi lub usprawnionymi narzędziami. Jednym z nich jest aktualizacja algorytmu oceniającego linki – Pingwina. Najnowszy Pingwin 4.0 wprowadzi kilka ciekawych zmian, które według prognoz będą miały spory wpływ na gromadzenie linków oraz poddawanie ich ocenie. Na początku jednak wyjaśnijmy sobie, czym jest algorytm Pingwin.

  Read more...
 • Dlaczego strategia długiego ogona (long tail) to najlepsza strategia marketingowa?
  Dlaczego strategia długiego ogona (long tail) to najlepsza strategia marketingowa?

  Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób poprawić ruch na swojej stronie przy minimalnym nakładzie pracy, jesteś w dobrym miejscu. W tym tekście przedstawimy Ci w jaki sposób pozycjonować na tak zwany długi ogon (long tail), a także jakie korzyści osiągniesz, wdrażając tę metodę na swojej stronie.

  Read more...

logo itee.pl

itee.pl Sp. z o.o.

 • ul. Matki Teresy z Kalkuty 18a/4, 20-538 Lublin
 • +48 518-234-101
 • Pon. - Pt. 8.30 - 17.00
 • biuro@itee.pl
© Copyrights 2018. All rights reserved. Designed by itee.pl

Please publish modules in offcanvas position.