• ul. Matki Teresy z Kalkuty 18a/4 20-538 Lublin
 • +48 518234101
 • biuro@itee.pl

Blog

Jak pozycjonować strony one page?

Jak pozycjonować strony one page?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W dobie przeładowania treściami, rozbudowanego „contentu” oraz licznych benefitów stron, z których często nie wiadomo do końca, jak korzystać, bardzo atrakcyjna staje się strona typu one page. W prosty i szybki sposób możesz dotrzeć do rzeszy ludzi, zainteresowanych Twoimi usługami. Pozostaje jednak pytanie, czy taka łatwa w obsłudze strona jest się w stanie dobrze wypozycjonować w Google? Koniecznie przeczytaj!

Co to jest strona one page?

Warto jest wyjaśnić porządnie ten termin: „one page”, gdyż często strona ta, mylona jest z inną, popularną formą promocji, czyli landing page’em. Landing page to nic innego, jak forma podstrony, która ma zachęcić nas do pobrania jakiegoś pliku PDF, raportu, do zapisu do newslettera itp. One page jest to natomiast forma całej strony, w uproszczonej wersji. Zwykle zawiera informacje o firmie, pokazuje realizacje i zachęca do kontaktu. Bardzo często strony typu one page są nastawione na promowanie jednego, konkretnego produktu lub jednej dziedziny specjalizacyjnej firmy. Z powodzeniem mogą z niej skorzystać firmy, które mają ściśle określony, jednotorowy content sprzedażowy, np. sprzedają tylko buty.

Jak prawidłowo pozycjonować one page?

Stronę typu one page można z powodzeniem wypozycjonować w kilku prostych krokach:

 • Słowa kluczowe – wybór odpowiednich słów musisz dobrze przemyśleć, gdyż będą ograniczać się do konkretnych wyrazów, promujących dany produkt na one page. Warto prześledzić w wyszukiwarkach różne synonimy słowa lub sprawdzić na stronach poświęconych popularności fraz kluczowych. Następnie wybrać najlepsze i zastosować u siebie.
 • Tytuł strony – zawiera do 65 znaków. Dobrze jest napisać coś chwytliwego, a jednocześnie ciekawego pod względem treści. Możesz ponownie poszukać, jakie są najpopularniejsze frazy w Google i stworzyć z nich coś ciekawego. Pamiętaj, że opis będzie wyświetlał się w Google, zakładkach przeglądarki itp.
 • Opis strony, czyli description – taki opis zawiera około 160 znaków i wyświetla się zwykle w wyszukiwarce Google, gdy w wynikach pojawia się nasza strona. Dobrze jest zawrzeć w nim frazę kluczową i ciekawie opisać usługę lub miejsce, które reklamujemy poprzez naszą one page.
 • Nagłówki heading tags– stosowane w języku html, oznaczane jako h1, h2. Dobrze, aby w nagłówku h1 znajdował się tytuł, najlepiej naszej witryny, natomiast w h2 treści, również kluczowe dla naszego pozycjonowania.
 • Obrazki i treść– Ponazywaj wszystkie obrazki frazami, które mogą wpisywać w Google Twoi klienci, dzięki temu, wtedy będą wyświetlać się dane obrazy w grafice wyszukiwarki. Zadbaj o treści, na one page jest ich zwykle minimalna ilość, dlatego staraj się merytorycznie operować frazami kluczowymi.
 • Podział na sekcje – odbywa się w html, należy podzielić one page na czytelne sekcje: o firmie, realizacje, cennik i zaznaczyć w html znacznikiem div, aby móc zastosować w menu kotwice.
 • Responsywność – w dobie ery smartfonów, każda strona powinna być stworzona także pod telefony i tablety, aby każdy mógł z niej swobodnie korzystać.
 • Wizytówka Google Moja Firma – warto przygotować taką wizytówkę, aby być lepiej widocznym w internecie.

One page jest świetnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, które zajmują się sprzedażą jednego produktu lub chcą lepiej wypromować którąś ze swoich usług. Pozycjonowanie one page jest niezwykle łatwe, wystarczy zastosować się do powyższych kroków, a z pewnością będzie się widocznym w internecie.

Jak pozycjonować strony one page? - 5.0 out of 5 based on 12 reviews

Szukaj

Referencje

Bezpłatny audyt SEO

Najczęściej czytane

Zobacz najnowsze informacje ze świata Google oraz zdobądź wartościową wiedzę z zakresu SEO i SEM
Korzystaj z wiedzy, którą chętnie się dzielimy

Znaki specjalne w opisach i tytułach meta

Znaki specjalne w opisach i tytułach meta

Dla jednych zbędne zaśmiecanie meta tytułów i opisów, dla innych ciekawy dodatek wpływający na widoczność wyników w SERP. W jaki sposób umieszczać znaki specjalne w opisach meta i czy w ogóle warto to robić? W tym krótkim tekście odpowiadamy na te pytania.

Czytaj więcej
Audyt SEO

Audyt SEO

Audyt SEO to badanie i analiza strony, które mają na celu poprawę jej miejsca w indeksie wyszukiwarki, a także zoptymalizowanie i usprawnienie funkcjonowania witryny. Dzięki audytowi SEO strony możemy wykryć wszelkie nieprawidłowości, a wdrożenie zaleceń

...
Czytaj więcej
Jak tworzyć opisy produktów w sklepie internetowym?

Jak tworzyć opisy produktów w sklepie internetowym?

Opisy produktów w sklepie internetowym to podstawa sprzedaży w internecie. Przyjrzyjmy się temu, jak tworzyć opisy produktów w sklepie internetowym? Nie minęło 20 lat od momentu, kiedy internet stał się powszechnie dostępny, a branża e-commerce,

...
Czytaj więcej
Audytujemy strony www kandydatów na Prezydenta RP! #sprawdzam

Audytujemy strony www kandydatów na Prezydenta RP! #sprawdzam

28 czerwca 2020 r. odbędą się w Polsce wybory na urząd Prezydenta RP. Do walki stanie 11 kandydatów, których strony internetowe poddaliśmy analizie. Nasza analiza bierze pod uwagę:

Czytaj więcej
Prowadzenie bloga firmowego pomaga w pozycjonowaniu?

Prowadzenie bloga firmowego pomaga w pozycjonowaniu?

Prowadzenie bloga firmowego wymaga systematyczności oraz publikacji contentu dopasowanego do grupy docelowej klientów. Aby zwiększyć widoczność bloga w wynikach wyszukiwania Google, niezbędna jest znajomość zasad pisania artykułów SEO i nie tylko. Odpowiednia

...
Czytaj więcej
Bony na cyfryzację 2021

Bony na cyfryzację 2021

Epidemia koronawirusa COVID-19 spowodowała, że małe i średnie przedsiębiorstwa znalazły się z dnia na dzień w trudnej sytuacji, ponieważ procesy zarządzania firmą nie są nowoczesne i zautomatyzowane. W celu poprawy tej sytuacji został uruchomiony program wsparcia, w

...
Czytaj więcej
Wszystkie artykuły

logo itee.pl

itee.pl Sp. z o.o.

 • ul. Matki Teresy z Kalkuty 18a/4, 20-538 Lublin
 • +48 518-234-101
 • Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
 • biuro@itee.pl
© Copyrights 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by itee.pl | Mapa strony

Szukaj