• ul. Matki Teresy z Kalkuty 18a/4 20-538 Lublin
  • +48 518234101
  • biuro@itee.pl

Blog

Jakie są korzyści z działań SEO?

Korzyści jakie niosą za sobą działania SEO

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Zastanawiasz się, jakie korzyści mogą przynieść Tobie i Twojemu biznesowi działania SEO? Pozycjonowanie witryn internetowych to obszerna sztuka, która służy poprawie konwersji, ruchu na stronie, widoczności Twojej strony w Internecie, czy poszerzeniu grona odbiorców usług, produktów i treści, które oferujesz.

To oczywiście tylko nieliczne z wielu korzyści, jakie możesz osiągnąć, podejmując działania SEO. Czytając ten artykuł, dowiesz się, czym są działania SEO, dlaczego warto postawić na SEO, oraz co możesz zyskać, pozycjonując stronę w sieci.

Czym są działania SEO?

Działania SEO to usługa, która pozwala wypozycjonować stronę internetową w zgodzie z silnikiem wyszukiwarek. Search Engine Optimization jest rozległą dziedziną, którą zajmują się zarówno firmy pozycjonerskie, jak i amatorzy SEO.
Na pozycjonowanie witryn internetowych składa się wiele czynności, które optymalizują stronę pod kątem przyjazności dla algorytmów wyszukiwarek, a także dla samych użytkowników. Pozwalają na lepszą indeksację witryny przez roboty Google (lub innych wyszukiwarek), dbają o jej prawidłową strukturę, a przede wszystkim umożliwiają stronie internetowej osiągnięcie sukcesu.

Korzyści z działań SEO

Firmy i przedsiębiorcy, którzy korzystają z usług firm pozycjonerskich, mogą liczyć na wiele korzyści płynących z tego typu współpracy. Najważniejszymi z zalet stosowania technik SEO są:

Wyprzedzenie konkurencji - Wypozycjonowanie strony powyżej konkurencji w wynikach wyszukiwania pozwala zdobyć nad innymi firmami miażdżącą przewagę. Wyższa pozycja w indeksie Google to również większa liczba odwiedzin, większy współczynnik konwersji, bardziej rozpoznawalna marka. Działania SEO dają nam znaczną przewagę nad konkurencją.

Większy ruch na stronie - Wyższa pozycja w wyszukiwarce Google to również poprawa ruchu na stronie. Większa ilość odwiedzin Twojej witryny lub sklepu internetowego pozwala na generowanie większych zysków i nawiązywanie współpracy z szerszym gronem klientów.

Widoczność i tworzenie marki - Zastanów się, jak może wpłynąć zajmowanie wysokiej pozycji w indeksie wyszukiwarki na popularność Twojej firmy? Użytkownicy widzący ofertę lub treści Twojej witryny wysoko w wynikach Google zaufają Ci.

Przyciąganie bardziej zorientowanych i sprecyzowanych klientów i użytkowników - Działania SEO pozwalają na tworzenie ruchu na stronie, skupiając się na docelowej grupie odbiorców oferowanych przez Ciebie treści. Oznacza to, że przy jednoczesnej poprawie ruchu na stronie, możesz zwiększyć współczynnik konwersji (dokonania zakupu w Twoim sklepie, czy wybrania oferowanej przez Ciebie usługi).

Monitorowanie skuteczności działań marketingowch - Firmy pozycjonerskie umożliwiają również regularne zestawianie gromadzonych danych, analizowanie ich oraz wyciąganie wniosków, które pozwalają jeszcze skuteczniej promować witrynę w sieci.

Wydatki pod kontrolą - Wybierając usługi firmy pozycjonującej, w prosty sposób można określić swój budżet i na jego podstawie dobrać odpowiednią taktykę i strategię przeprowadzanych działań SEO. Poza tym przemyślane działania SEO umożliwiają zmaksymalizowanie efektów przy jednoczesnej minimalizacji kosztów kampanii pozycjonującej.

Dlaczego warto zdecydować się na działania SEO?

Poza wymienionymi wyżej korzyściami, jakie niosą za sobą działania SEO, warto być świadomym kilku ważnych czynników, sprawiających, że wysoka pozycja w indeksie wyszukiwarki jest obecnie niemal koniecznością.

Wysoka pozycja w wyszukiwarce to najlepszy sposób na budowanie wizerunku firmy oraz zaufania klienta. Zastanów się, bardziej zaufasz firmie, która znajduje się na pierwszej stronie wyników w indeksie Google, czy takiej, która ginie w gąszczu zwróconych wyników na trzeciej lub czwartej stronie?

Poza tym większość osób szukająca produktu lub usługi zwykle ogranicza się do przejrzenia pierwszej strony ze zwróconymi wynikami zapytania. Pierwsza pozycja w indeksie Google generuje 32,5% ruchu, druga pozycja zaledwie 7,6%, trzecia 11,4%, czwarta 8,1%, a piąta jedynie 6,1% ruchu. W przypadku piętnastej pozycji mówimy o ruchu rzędu 0,4%.

Korzyści jakie niosą za sobą działania SEO - 5.0 out of 5 based on 5 reviews

Szukaj

Referencje

Bezpłatny audyt SEO

Najczęściej czytane

Zobacz najnowsze informacje ze świata Google oraz zdobądź wartościową wiedzę z zakresu SEO i SEM
Korzystaj z wiedzy, którą chętnie się dzielimy

Znaki specjalne w opisach i tytułach meta

Znaki specjalne w opisach i tytułach meta

Dla jednych zbędne zaśmiecanie meta tytułów i opisów, dla innych ciekawy dodatek wpływający na widoczność wyników w SERP. W jaki sposób umieszczać znaki specjalne w opisach meta i czy w ogóle warto to robić? W tym krótkim tekście odpowiadamy na te pytania.

Czytaj więcej
Audyt SEO

Audyt SEO

Audyt SEO to badanie i analiza strony, które mają na celu poprawę jej miejsca w indeksie wyszukiwarki, a także zoptymalizowanie i usprawnienie funkcjonowania witryny. Dzięki audytowi SEO strony możemy wykryć wszelkie nieprawidłowości, a wdrożenie zaleceń

...
Czytaj więcej
Jak tworzyć opisy produktów w sklepie internetowym?

Jak tworzyć opisy produktów w sklepie internetowym?

Opisy produktów w sklepie internetowym to podstawa sprzedaży w internecie. Przyjrzyjmy się temu, jak tworzyć opisy produktów w sklepie internetowym? Nie minęło 20 lat od momentu, kiedy internet stał się powszechnie dostępny, a branża e-commerce,

...
Czytaj więcej
Audytujemy strony www kandydatów na Prezydenta RP! #sprawdzam

Audytujemy strony www kandydatów na Prezydenta RP! #sprawdzam

28 czerwca 2020 r. odbędą się w Polsce wybory na urząd Prezydenta RP. Do walki stanie 11 kandydatów, których strony internetowe poddaliśmy analizie. Nasza analiza bierze pod uwagę:

Czytaj więcej
Prowadzenie bloga firmowego pomaga w pozycjonowaniu?

Prowadzenie bloga firmowego pomaga w pozycjonowaniu?

Prowadzenie bloga firmowego wymaga systematyczności oraz publikacji contentu dopasowanego do grupy docelowej klientów. Aby zwiększyć widoczność bloga w wynikach wyszukiwania Google, niezbędna jest znajomość zasad pisania artykułów SEO i nie tylko. Odpowiednia

...
Czytaj więcej
Bony na cyfryzację 2021

Bony na cyfryzację 2021

Epidemia koronawirusa COVID-19 spowodowała, że małe i średnie przedsiębiorstwa znalazły się z dnia na dzień w trudnej sytuacji, ponieważ procesy zarządzania firmą nie są nowoczesne i zautomatyzowane. W celu poprawy tej sytuacji został uruchomiony program wsparcia, w

...
Czytaj więcej
Wszystkie artykuły

logo itee.pl

itee.pl Sp. z o.o.

  • ul. Matki Teresy z Kalkuty 18a/4, 20-538 Lublin
  • +48 518-234-101
  • Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
  • biuro@itee.pl
© Copyrights 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by itee.pl | Mapa strony

Szukaj