• ul. Matki Teresy z Kalkuty 18a/4 20-538 Lublin
  • +48 518234101
  • biuro@itee.pl

Blog

Zdobywanie przewago nad konkurencją.

Konkurencja w sieci rośnie wykładniczo - jak zdobyć nad nią przewagę?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Internet to potężne narzędzie, które umożliwia dotarcie ze swoim biznesem do niemal każdego zakątka świata. Dlaczego więc z niego nie skorzystać? O tym, jak Internet znacząco zwiększa możliwości biznesu, przekonało się tysiące małych i dużych firm z niemal każdej branży.

Korzystanie z sieci w biznesie stało się tak powszechne, że konkurencja w Internecie jest ogromna. W artykule przybliżymy nieco ten problem, a także podpowiemy, jakimi działaniami możemy wesprzeć swój biznes i być parę kroków przed swoimi ścisłymi konkurentami w branży.

Tempo rejestracji nowych stron internetowych

Internet rozrasta się niemal w postępie wykładniczym i nie ma ku temu żadnych wątpliwości. To, z jaką częstotliwością zakłada się nowe strony, może przyprawić o lekki zawrót głowy. W tym przypadku nie wystarczy powiedzieć, że konkurencja nie śpi, ona zwyczajnie bierze udział w sprincie, w którym nagrodą jest pozyskanie klienta i osiągnięcie wysokiej pozycji w indeksie wyszukiwarki. Poniżej prezentujemy dane, które potwierdzają nasze słowa.

Według raportu NASK na pierwszy kwartał 2016 roku, ilość domen aktywnych w DNS (Domain Name System) wyniosła 2 712 200, a po trzech kolejnych miesiącach urosła aż o 30 448 domeny. Dynamika przyrostu liczby stron w rejestrze domeny.pl pod koniec marca 2016 roku oscylował na poziomie 6,78%. W 2000 roku ilość zarejestrowanych domen .pl wynosiła 88 956, podczas gdy  w pierwszym kwartale 2016 roku liczba ta wynosi już 2 712 200 i nic nie wskazuje na to, że w dalszych kwartałach tempo rejestracji nowych witryn zmaleje.

W pierwszych trzech miesiącach 2016 roku zarejestrowano ponad 6000 więcej domen .pl niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Od stycznia do końca marca 2016 roku powstało niemal 5 tysięcy nowych stron, które zawierają narodowe znaki diakrytyczne. Uwaga- w pierwszym kwartale 2016 roku codziennie rejestrowano 3193 domen .pl. Najwięcej domen zarejestrowano w lutym (3389), w marcu 3236, a w styczniu 2965.
Jak widać tempo rejestracji nowych domen, jest bardzo dynamiczne. Weź pod uwagę, że wśród zarejestrowanych witryn, może wzrastać Twoja konkurencja.

Liczba nazw domeny z rozszerzeniem .pl w Polsce

Liczba nazw domeny z rozszerzeniem .pl w Polsce
Źródło: NASK

Dlaczego konkurencja w Internecie rośnie tak szybko?

Wszystko wynika z powszechnego dostępu do Internetu, relatywnie niskich cen zdobycia swojego miejsca w sieci oraz jego utrzymania. Poza tym Internet to idealne miejsce do promowania swojego biznesu.
Wszystkie te czynniki powodują, że do promocji swoich firm w sieci przekonuje się coraz więcej przedsiębiorców. Powiedzenie- „nie ma Cię w sieci- nie istniejesz”, nabiera coraz mocniejszego sensu.

Liczba internautów w Polsce (w mln)

Liczba internautów w Polsce (w mln)
Źródło: IAB Polska

Jak zdobyć przewagę nad tak liczną potencjalną i realną konkurencją?

Istnieje szereg działań, które mają na celu wyprzedzenie konkurencji we wspomnianym sprincie. Aby zapewnić przewagę firmom i ich witrynom, czy sklepom internetowym, tworzone są agencje SEO, które pozycjonują strony internetowe.

Pozycjonowanie witryn i sklepów internetowych pozwala na wyprzedzenie swojej konkurencji. Pomyśl, jaką przewagę i zysk może dać Ci zdobycie wysokiego miejsca w indeksie wyszukiwarki Google, poprawa współczynnika konwersji (dokonania zakupu, czy sfinalizowania transakcji), zmniejszenie współczynnika porzuceń i odrzuceń, czy dotarcie do większej grupy odbiorców, którzy poszukują Twoich towarów, usług lub informacji, które udostępniasz.

Oddanie się w ręce profesjonalnych firm pozycjonerskich umożliwi zmaksymalizowanie szans na osiągnięcie sukcesu. W końcu agencje SEO to profesjonaliści, którzy wiedzą, w jaki sposób podnieść Twoją witrynę lub sklep internetowy w rankingach wyszukiwarek i poprawić Twoją sprzedaż.

Konkurencja w sieci rośnie wykładniczo - jak zdobyć nad nią przewagę? - 5.0 out of 5 based on 5 reviews

Szukaj

Referencje

Bezpłatny audyt SEO

Najczęściej czytane

Zobacz najnowsze informacje ze świata Google oraz zdobądź wartościową wiedzę z zakresu SEO i SEM
Korzystaj z wiedzy, którą chętnie się dzielimy

Znaki specjalne w opisach i tytułach meta

Znaki specjalne w opisach i tytułach meta

Dla jednych zbędne zaśmiecanie meta tytułów i opisów, dla innych ciekawy dodatek wpływający na widoczność wyników w SERP. W jaki sposób umieszczać znaki specjalne w opisach meta i czy w ogóle warto to robić? W tym krótkim tekście odpowiadamy na te pytania.

Czytaj więcej
Audyt SEO

Audyt SEO

Audyt SEO to badanie i analiza strony, które mają na celu poprawę jej miejsca w indeksie wyszukiwarki, a także zoptymalizowanie i usprawnienie funkcjonowania witryny. Dzięki audytowi SEO strony możemy wykryć wszelkie nieprawidłowości, a wdrożenie zaleceń

...
Czytaj więcej
Audytujemy strony www kandydatów na Prezydenta RP! #sprawdzam

Audytujemy strony www kandydatów na Prezydenta RP! #sprawdzam

28 czerwca 2020 r. odbędą się w Polsce wybory na urząd Prezydenta RP. Do walki stanie 11 kandydatów, których strony internetowe poddaliśmy analizie. Nasza analiza bierze pod uwagę:

Czytaj więcej
Jak tworzyć opisy produktów w sklepie internetowym?

Jak tworzyć opisy produktów w sklepie internetowym?

Opisy produktów w sklepie internetowym to podstawa sprzedaży w internecie. Przyjrzyjmy się temu, jak tworzyć opisy produktów w sklepie internetowym? Nie minęło 20 lat od momentu, kiedy internet stał się powszechnie dostępny, a branża e-commerce,

...
Czytaj więcej
Prowadzenie bloga firmowego pomaga w pozycjonowaniu?

Prowadzenie bloga firmowego pomaga w pozycjonowaniu?

Prowadzenie bloga firmowego wymaga systematyczności oraz publikacji contentu dopasowanego do grupy docelowej klientów. Aby zwiększyć widoczność bloga w wynikach wyszukiwania Google, niezbędna jest znajomość zasad pisania artykułów SEO i nie tylko. Odpowiednia

...
Czytaj więcej
Bony na cyfryzację 2021

Bony na cyfryzację 2021

Epidemia koronawirusa COVID-19 spowodowała, że małe i średnie przedsiębiorstwa znalazły się z dnia na dzień w trudnej sytuacji, ponieważ procesy zarządzania firmą nie są nowoczesne i zautomatyzowane. W celu poprawy tej sytuacji został uruchomiony program wsparcia, w

...
Czytaj więcej
Wszystkie artykuły

logo itee.pl

itee.pl Sp. z o.o.

  • ul. Matki Teresy z Kalkuty 18a/4, 20-538 Lublin
  • +48 518-234-101
  • Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
  • biuro@itee.pl
© Copyrights 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by itee.pl | Mapa strony

Szukaj