• ul. Matki Teresy z Kalkuty 18a/4 20-538 Lublin
  • +48 518234101
  • biuro@itee.pl

Blog

Zdobywanie przewago nad konkurencją.

Konkurencja w sieci rośnie wykładniczo - jak zdobyć nad nią przewagę?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Internet to potężne narzędzie, które umożliwia dotarcie ze swoim biznesem do niemal każdego zakątka świata. Dlaczego więc z niego nie skorzystać? O tym, jak Internet znacząco zwiększa możliwości biznesu, przekonało się tysiące małych i dużych firm z niemal każdej branży.

Korzystanie z sieci w biznesie stało się tak powszechne, że konkurencja w Internecie jest ogromna. W artykule przybliżymy nieco ten problem, a także podpowiemy, jakimi działaniami możemy wesprzeć swój biznes i być parę kroków przed swoimi ścisłymi konkurentami w branży.

Tempo rejestracji nowych stron internetowych

Internet rozrasta się niemal w postępie wykładniczym i nie ma ku temu żadnych wątpliwości. To, z jaką częstotliwością zakłada się nowe strony, może przyprawić o lekki zawrót głowy. W tym przypadku nie wystarczy powiedzieć, że konkurencja nie śpi, ona zwyczajnie bierze udział w sprincie, w którym nagrodą jest pozyskanie klienta i osiągnięcie wysokiej pozycji w indeksie wyszukiwarki. Poniżej prezentujemy dane, które potwierdzają nasze słowa.

Według raportu NASK na pierwszy kwartał 2016 roku, ilość domen aktywnych w DNS (Domain Name System) wyniosła 2 712 200, a po trzech kolejnych miesiącach urosła aż o 30 448 domeny. Dynamika przyrostu liczby stron w rejestrze domeny.pl pod koniec marca 2016 roku oscylował na poziomie 6,78%. W 2000 roku ilość zarejestrowanych domen .pl wynosiła 88 956, podczas gdy  w pierwszym kwartale 2016 roku liczba ta wynosi już 2 712 200 i nic nie wskazuje na to, że w dalszych kwartałach tempo rejestracji nowych witryn zmaleje.

W pierwszych trzech miesiącach 2016 roku zarejestrowano ponad 6000 więcej domen .pl niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Od stycznia do końca marca 2016 roku powstało niemal 5 tysięcy nowych stron, które zawierają narodowe znaki diakrytyczne. Uwaga- w pierwszym kwartale 2016 roku codziennie rejestrowano 3193 domen .pl. Najwięcej domen zarejestrowano w lutym (3389), w marcu 3236, a w styczniu 2965.
Jak widać tempo rejestracji nowych domen, jest bardzo dynamiczne. Weź pod uwagę, że wśród zarejestrowanych witryn, może wzrastać Twoja konkurencja.

Liczba nazw domeny z rozszerzeniem .pl w Polsce

Liczba nazw domeny z rozszerzeniem .pl w Polsce
Źródło: NASK

Dlaczego konkurencja w Internecie rośnie tak szybko?

Wszystko wynika z powszechnego dostępu do Internetu, relatywnie niskich cen zdobycia swojego miejsca w sieci oraz jego utrzymania. Poza tym Internet to idealne miejsce do promowania swojego biznesu.
Wszystkie te czynniki powodują, że do promocji swoich firm w sieci przekonuje się coraz więcej przedsiębiorców. Powiedzenie- „nie ma Cię w sieci- nie istniejesz”, nabiera coraz mocniejszego sensu.

Liczba internautów w Polsce (w mln)

Liczba internautów w Polsce (w mln)
Źródło: IAB Polska

Jak zdobyć przewagę nad tak liczną potencjalną i realną konkurencją?

Istnieje szereg działań, które mają na celu wyprzedzenie konkurencji we wspomnianym sprincie. Aby zapewnić przewagę firmom i ich witrynom, czy sklepom internetowym, tworzone są agencje SEO, które pozycjonują strony internetowe.

Pozycjonowanie witryn i sklepów internetowych pozwala na wyprzedzenie swojej konkurencji. Pomyśl, jaką przewagę i zysk może dać Ci zdobycie wysokiego miejsca w indeksie wyszukiwarki Google, poprawa współczynnika konwersji (dokonania zakupu, czy sfinalizowania transakcji), zmniejszenie współczynnika porzuceń i odrzuceń, czy dotarcie do większej grupy odbiorców, którzy poszukują Twoich towarów, usług lub informacji, które udostępniasz.

Oddanie się w ręce profesjonalnych firm pozycjonerskich umożliwi zmaksymalizowanie szans na osiągnięcie sukcesu. W końcu agencje SEO to profesjonaliści, którzy wiedzą, w jaki sposób podnieść Twoją witrynę lub sklep internetowy w rankingach wyszukiwarek i poprawić Twoją sprzedaż.

Konkurencja w sieci rośnie wykładniczo - jak zdobyć nad nią przewagę? - 5.0 out of 5 based on 5 reviews

Szukaj

Referencje

Bezpłatny audyt SEO

Najczęściej czytane

Zobacz najnowsze informacje ze świata Google oraz zdobądź wartościową wiedzę z zakresu SEO i SEM
Korzystaj z wiedzy, którą chętnie się dzielimy

Audyt SEO

Audyt SEO

Audyt SEO to badanie i analiza strony, które mają na celu poprawę jej miejsca w indeksie wyszukiwarki, a także zoptymalizowanie i usprawnienie funkcjonowania witryny. Dzięki audytowi SEO strony możemy wykryć wszelkie nieprawidłowości, a wdrożenie zaleceń

...
Czytaj więcej
Znaki specjalne w opisach i tytułach meta

Znaki specjalne w opisach i tytułach meta

Dla jednych zbędne zaśmiecanie meta tytułów i opisów, dla innych ciekawy dodatek wpływający na widoczność wyników w SERP. W jaki sposób umieszczać znaki specjalne w opisach meta i czy w ogóle warto to robić? W tym krótkim tekście odpowiadamy na te pytania.

Czytaj więcej
Jak wdrożyć rozwiązania zgodne z RODO na swojej stronie internetowej?

Jak wdrożyć rozwiązania zgodne z RODO na swojej stronie internetowej?

Nowe przepisy o ochronie danych osobowych oraz ich przetwarzania (RODO) weszły w życie 25 maja 2018 roku. Nowe unijne przepisy „uderzają” przede wszystkim w sklepy internetowe oraz w witryny i portale w znaczący sposób przetwarzające dane osobowe internautów.

...
Czytaj więcej
Optymalizacja stron internetowych - praktyczny przewodnik po SEO

Optymalizacja stron internetowych - praktyczny przewodnik po SEO

Kwestią spędzającą sen z powiek niemal każdej osobie związanej z tworzeniem treści w internecie, jest odpowiednia ich optymalizacja. Zarówno prezesi firm, jak i sympatycy SEO, blogerzy, czy pozycjonerzy nieustannie zastanawiają się, jak odpowiednio

...
Czytaj więcej
Jak zmierzyć długość Title i Description w wynikach wyszukiwania?

Jak zmierzyć długość Title i Description w wynikach wyszukiwania?

Podczas optymalizowania Title i Description warto wziąć pod uwagę, jak znaczniki te prezentują się w wyszukiwarce Google na tle innych wyników wyszukiwania. Jeśli są za długie, nie wyświetlają się w całości. Wówczas część treści zostaje ucięta. Czasami więc wymagają

...
Czytaj więcej
Korzyści jakie niosą za sobą działania SEO

Korzyści jakie niosą za sobą działania SEO

Zastanawiasz się, jakie korzyści mogą przynieść Tobie i Twojemu biznesowi działania SEO? Pozycjonowanie witryn internetowych to obszerna sztuka, która służy poprawie konwersji, ruchu na stronie, widoczności Twojej strony w Internecie, czy poszerzeniu grona odbiorców

...
Czytaj więcej
Wszystkie artykuły

logo itee.pl

itee.pl Sp. z o.o.

  • ul. Matki Teresy z Kalkuty 18a/4, 20-538 Lublin
  • +48 518-234-101
  • Pon. - Pt. 8.30 - 17.00
  • biuro@itee.pl
© Copyrights 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by itee.pl | Mapa strony

Szukaj