• ul. Matki Teresy z Kalkuty 18a/4 20-538 Lublin
  • +48 518234101
  • biuro@itee.pl

Blog

Dlaczego warto pozycjonować sklep internetowy?

Dlaczego warto pozycjonować sklep internetowy?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wielu właścicieli sklepów internetowych zachodzi w głowę, w jaki sposób zdobyć przewagę nad konkurencją, poprawić ruch na stronie sklepu, a także powiększyć współczynnik konwersji (wizyt zwieńczonych kupnem produktów). Tego typu cele możemy osiągnąć poprzez odpowiednie pozycjonowanie witryny sklepu internetowego. Jak to zrobić?Jak pozycjonować sklep internetowy?

Pozycjonowanie sklepu internetowego jest procesem o wiele bardziej złożonym i wielopoziomowym niż pozycjonowanie zwykłej strony internetowej. Poza tym e-sklep wymaga stałego nadzoru pozycjonera. Działania te są niezwykle opłacalne dla właścicieli e-sklepów, dlatego coraz chętniej zwracają się do profesjonalnych firm zajmujących się pozycjonowaniem.

Audyt SEO

Działania mające na celu wypozycjonowanie sklepu internetowego powinniśmy rozpocząć od rzetelnego audytu SEO, który pozwoli nam dokładnie przeanalizować mocne i słabe strony sklepu, podpowie nam, w którym miejscu witryna wymaga modyfikacji, gdzie powinniśmy naprawić błędy strukturalne, a także pozwoli poznać profil klienta, w którym miejscu klient rezygnuje z finalizacji koszyka, lub w którym momencie ucieka z naszego sklepu (współczynnik odrzuceń). Audyt SEO może mieć formę podstawowego raportu lub sporej, wielostronicowej i pełnej diagnostyki naszego sklepu internetowego. Zwykle audyt SEO kosztuje od 200 do nawet 500 złotych. Firma Itee.pl oferuje DARMOWE audyty SEO.

Naprawa błędów

Po audycie oraz zaleceniach w nim zawartych możemy rozpocząć właściwe pozycjonowanie sklepu. Zwykle znaczącą poprawę ruchu i konwersji możemy odczuć już po naprawie błędów strukturalnych lub technologicznych, które blokują nam zdobycie odpowiedniej pozycji w indeksie wyszukiwarki, lub które generowały kary nakładane przez wyszukiwarkę na naszą witrynę.

Właściwe działania pozycjonujące

Poza tym działania, które składają się na pozycjonowanie sklepu, to między innymi: określanie i właściwe dobieranie fraz i słów kluczowych- zarówno krótkich, jak i tych z długiego ogona. Do tego należy sprzęgnąć sklep internetowy z narzędziami umożliwiającymi pełny wgląd w statystyki oraz informacje o witrynie. Darmowe i najpopularniejsze narzędzia przeznaczone do tego typu pracy to Google Analitycs oraz Google Search Console.

Regularne publikacje i tworzenie wartościowej treści

Pozycjonowanie sklepu internetowego to również zakładanie bloga, na którym regularnie publikujemy wartościowy dla czytelników content, odpowiednie opracowanie meta tytułów i meta opisów, czy założenie konta w mediach społecznościowych i regularne publikowanie w imieniu sklepu.

Monitorowanie wyników sklepu internetowego

Stałe monitorowanie fraz kluczowych, linków i wyników osiąganych przez sklep internetowy po pozycjonowaniu oraz nadzorowanie nowości i zmian w algorytmach Google i innych wyszukiwarek pozwala na zmaksymalizowanie pozytywnych efektów pozycjonowania.

Zalety pozycjonowania sklepu internetowego

Odpowiednie pozycjonowanie sklepu internetowego oraz nadzór nad tym procesem pozwala znacząco podnieść swoją pozycję w wynikach wyszukiwania, trafić do szerszego grona odbiorców, a tym samym poprawić ruch na stronie i współczynnik konwersji, przy jednoczesnym zmniejszeniu współczynnika odrzuceń. Wszystko to z kolei prowadzi do powiększenia zysków.

Dlaczego warto pozycjonować sklep internetowy? - 5.0 out of 5 based on 3 reviews

Szukaj

Referencje

Bezpłatny audyt SEO

Najczęściej czytane

Zobacz najnowsze informacje ze świata Google oraz zdobądź wartościową wiedzę z zakresu SEO i SEM
Korzystaj z wiedzy, którą chętnie się dzielimy

Znaki specjalne w opisach i tytułach meta

Znaki specjalne w opisach i tytułach meta

Dla jednych zbędne zaśmiecanie meta tytułów i opisów, dla innych ciekawy dodatek wpływający na widoczność wyników w SERP. W jaki sposób umieszczać znaki specjalne w opisach meta i czy w ogóle warto to robić? W tym krótkim tekście odpowiadamy na te pytania.

Czytaj więcej
Audyt SEO

Audyt SEO

Audyt SEO to badanie i analiza strony, które mają na celu poprawę jej miejsca w indeksie wyszukiwarki, a także zoptymalizowanie i usprawnienie funkcjonowania witryny. Dzięki audytowi SEO strony możemy wykryć wszelkie nieprawidłowości, a wdrożenie zaleceń

...
Czytaj więcej
Jak tworzyć opisy produktów w sklepie internetowym?

Jak tworzyć opisy produktów w sklepie internetowym?

Opisy produktów w sklepie internetowym to podstawa sprzedaży w internecie. Przyjrzyjmy się temu, jak tworzyć opisy produktów w sklepie internetowym? Nie minęło 20 lat od momentu, kiedy internet stał się powszechnie dostępny, a branża e-commerce,

...
Czytaj więcej
Audytujemy strony www kandydatów na Prezydenta RP! #sprawdzam

Audytujemy strony www kandydatów na Prezydenta RP! #sprawdzam

28 czerwca 2020 r. odbędą się w Polsce wybory na urząd Prezydenta RP. Do walki stanie 11 kandydatów, których strony internetowe poddaliśmy analizie. Nasza analiza bierze pod uwagę:

Czytaj więcej
Prowadzenie bloga firmowego pomaga w pozycjonowaniu?

Prowadzenie bloga firmowego pomaga w pozycjonowaniu?

Prowadzenie bloga firmowego wymaga systematyczności oraz publikacji contentu dopasowanego do grupy docelowej klientów. Aby zwiększyć widoczność bloga w wynikach wyszukiwania Google, niezbędna jest znajomość zasad pisania artykułów SEO i nie tylko. Odpowiednia

...
Czytaj więcej
Bony na cyfryzację 2021

Bony na cyfryzację 2021

Epidemia koronawirusa COVID-19 spowodowała, że małe i średnie przedsiębiorstwa znalazły się z dnia na dzień w trudnej sytuacji, ponieważ procesy zarządzania firmą nie są nowoczesne i zautomatyzowane. W celu poprawy tej sytuacji został uruchomiony program wsparcia, w

...
Czytaj więcej
Wszystkie artykuły

logo itee.pl

itee.pl Sp. z o.o.

  • ul. Matki Teresy z Kalkuty 18a/4, 20-538 Lublin
  • +48 518-234-101
  • Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
  • biuro@itee.pl
© Copyrights 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by itee.pl | Mapa strony

Szukaj