• ul. Matki Teresy z Kalkuty 18a/4 20-538 Lublin
  • +48 518234101
  • biuro@itee.pl

Blog

Jak zmierzyć długość Title i Description w wynikach wyszukiwania?

Jak zmierzyć długość Title i Description w wynikach wyszukiwania?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Podczas optymalizowania Title i Description warto wziąć pod uwagę, jak znaczniki te prezentują się w wyszukiwarce Google na tle innych wyników wyszukiwania. Jeśli są za długie, nie wyświetlają się w całości. Wówczas część treści zostaje ucięta. Czasami więc wymagają niewielkiej korekty. Jak to sprawdzić? Do tego celu można wykorzystać narzędzia, które służą do mierzenia długości Title i Description w wynikach wyszukiwania.

Jak wyglądają wyniki wyszukiwania w wyszukiwarce Google?

Od maja ubiegłego roku kolumna z wynikami wyszukiwania w Google jest poszerzona z 512 na 600 pikseli. Pozwoliło to na przygotowanie nieco dłuższych znaczników. Trzeba jednak pamiętać, że wyszukiwarka uwzględnia nie tylko liczbę znaków, ale i ich szerokość treści w pikselach podczas prezentowania.

W przypadku Title Google wyświetla od 55 do 70 znaków w wynikach wyszukiwania. Dzięki wąskim literom np. I można zawrzeć dłuższy tytuł strony niż podczas stosowania znaków szerokich np. W czy M. Z kolei najlepsza długość Description wynosi od 155 do 170 znaków. Opis ograniczony jest na ogół do 2 linijek tekstu o szerokości 600 pikseli. Czasem zdarzają się 3 czy 4-wersowe Description, ale taka sytuacja należy raczej do rzadkości.

Długość Title i Description zmienia się też w zależności od fraz, które wykorzystał użytkownik. Słowa kluczowe są pogrubiane przez wyszukiwarkę, aby wskazać zgodność zapytania z wynikami wyszukiwania. Boldowanie oznacza zwiększenie szerokości wyrazu, a więc skrócenie meta znaczników.

Jak zmierzyć długość Title i Description?

Takich narzędzi w sieci jest sporo, ale nie wszystkie biorą pod uwagę aktualne dane i mierzą nie tylko liczbę znaków, ale i szerokość tekstu w pikselach.

Bardzo ładnie pod względem wizualnym prezentuje się SERP Preview Tool od zeo.org. W tym przypadku do dyspozycji jest przeglądarka desktopowa i mobilna. Aplikacja nie pokazuje jednak prawidłowego wyglądu SERP. Analizuje liczbę znaków i szerokość tekstu w pikselach, ale na podglądzie prezentuje pełny opis strony kropkami.

Aplikacja Title Tag Length and Meta Description Length Preview Tool pokazuje z kolei klasyczny wynik wyszukiwania, a więc tytuł, adres URL i opis strony w wyszukiwarce desktopowej. Generowany w tym przypadku podgląd jest dość dokładny, ale minusem jest brak możliwości zaznaczenia wyświetlenia daty w Description, co niekiedy rodzi pewne nieścisłości, jeśli podstrony z niej korzystają.

Jeszcze inne narzędzie przydatne w tej materii to SERP Preview Tool od portent.com. Pod względem wizualnym jest mało ciekawe, ale dokładnie pokazuje jak znaczniki wyświetlają się w wynikach wyszukiwania. Poza tym można zaznaczyć datę i wybrać dane rozszerzone.

Okazuje się więc, że nie ma narzędzi idealnych, które w 100% dokładnie wskazywałyby jak przygotowane znaczniki Title i Description zostaną pokazane w wynikach wyszukiwania. Dobre aplikacje analizują jednak nie tylko ilość znaków, ale i szerokość tekstu. Mimo to i tak wiele zależy od samej wyszukiwarki Google, która bywa nieprzewidywalna.

Jak zmierzyć długość Title i Description w wynikach wyszukiwania? - 4.8 out of 5 based on 9 reviews

Szukaj

Referencje

Bezpłatny audyt SEO

Najczęściej czytane

Zobacz najnowsze informacje ze świata Google oraz zdobądź wartościową wiedzę z zakresu SEO i SEM
Korzystaj z wiedzy, którą chętnie się dzielimy

Audyt SEO

Audyt SEO

Audyt SEO to badanie i analiza strony, które mają na celu poprawę jej miejsca w indeksie wyszukiwarki, a także zoptymalizowanie i usprawnienie funkcjonowania witryny. Dzięki audytowi SEO strony możemy wykryć wszelkie nieprawidłowości, a wdrożenie zaleceń

...
Czytaj więcej
Znaki specjalne w opisach i tytułach meta

Znaki specjalne w opisach i tytułach meta

Dla jednych zbędne zaśmiecanie meta tytułów i opisów, dla innych ciekawy dodatek wpływający na widoczność wyników w SERP. W jaki sposób umieszczać znaki specjalne w opisach meta i czy w ogóle warto to robić? W tym krótkim tekście odpowiadamy na te pytania.

Czytaj więcej
Różnice pomiędzy HTTPS a HTTP

Różnice pomiędzy HTTPS a HTTP

Protokoły HTTPS i HTTP są częścią adresu URL. Wpisując go w wyszukiwarce często zapominamy o tym elemencie. Wówczas pojawia się on automatycznie po przekierowaniu do strony. Zapewnia w ten sposób prawidłowe jej wyświetlenie i funkcjonowanie. Czym się różnią te dwa

...
Czytaj więcej
Jak wdrożyć rozwiązania zgodne z RODO na swojej stronie internetowej?

Jak wdrożyć rozwiązania zgodne z RODO na swojej stronie internetowej?

Nowe przepisy o ochronie danych osobowych oraz ich przetwarzania (RODO) weszły w życie 25 maja 2018 roku. Nowe unijne przepisy „uderzają” przede wszystkim w sklepy internetowe oraz w witryny i portale w znaczący sposób przetwarzające dane osobowe internautów.

...
Czytaj więcej
Optymalizacja stron internetowych - praktyczny przewodnik po SEO

Optymalizacja stron internetowych - praktyczny przewodnik po SEO

Kwestią spędzającą sen z powiek niemal każdej osobie związanej z tworzeniem treści w internecie, jest odpowiednia ich optymalizacja. Zarówno prezesi firm, jak i sympatycy SEO, blogerzy, czy pozycjonerzy nieustannie zastanawiają się, jak odpowiednio

...
Czytaj więcej
Dlaczego strategia długiego ogona (long tail) to najlepsza strategia marketingowa?

Dlaczego strategia długiego ogona (long tail) to najlepsza strategia marketingowa?

Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób poprawić ruch na swojej stronie przy minimalnym nakładzie pracy, jesteś w dobrym miejscu. W tym tekście przedstawimy Ci w jaki sposób pozycjonować na tak zwany długi ogon (long tail), a także jakie korzyści osiągniesz,

...
Czytaj więcej
Wszystkie artykuły

logo itee.pl

itee.pl Sp. z o.o.

  • ul. Matki Teresy z Kalkuty 18a/4, 20-538 Lublin
  • +48 518-234-101
  • Pon. - Pt. 8.30 - 17.00
  • biuro@itee.pl
© Copyrights 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by itee.pl | Mapa strony

Szukaj