• ul. Matki Teresy z Kalkuty 18a/4 20-538 Lublin
  • +48 518234101
  • biuro@itee.pl

Blog

Google wyszukiwanie obrazem

Google wyszukiwanie obrazem

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Funkcja wyszukiwania grafiki w Google – co powinieneś o niej wiedzieć? Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że zainteresowało Cię zdjęcie znalezione w sieci i miałeś ochotę dowiedzieć się o nim czegoś więcej? Być może zastanawiasz się, czy zdjęcia Twojego autorstwa nie są bezprawnie wykorzystywane przez osoby trzecie? A może szukasz interesujących grafik do użytku komercyjnego?

Jeżeli przynajmniej na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco – wyszukiwarka grafiki Google jest narzędziem, które powinno Cię zainteresować.

Wyszukiwarka grafiki Google – dowiedz się o niej więcej

Wyszukiwarka obrazów firmy Google to praktyczne narzędzie, które zostało udostępnione już w 2001 roku i od tamtego czasu niezmiennie cieszy się zainteresowaniem. Istotą jego działania jest odnajdywanie podobnych obrazów zamieszczonych w sieci. Kiedy wgrasz w Google jakikolwiek obraz lub zdjęcie, otrzymasz określoną liczbę takich samych lub podobnych grafik opatrzonych dodatkowo linkiem do strony internetowej, z której pochodzą. Formaty, które obsługuje wyszukiwarka obrazów Google to .jpg, .gif, .png czy .tiff. Dodatkowo należy pamiętać, że stosowanie tego narzędzia jest możliwe jedynie w niektórych przeglądarkach. Obecnie są to Chrome 5, Internet Explorer 9, Safari 5, Firefox 4, a także wszystkie ich nowsze wersje.

Wyszukiwanie obrazów jest funkcją niezwykle praktyczną i z pewnością znajdziesz dla niej liczne zastosowania. Sprawdzi się ona idealnie do lokalizowania miejsc uwiecznionych na fotografiach, zbierania informacji o konkretnych zdjęciach, kontrolowanie, czy zdjęcia Twojego autorstwa nie są wykorzystywane bez Twojej wiedzy. Dzięki niej szybko dowiesz się więcej o napotkanych gatunkach roślin – wystarczy, że je sfotografujesz i wkleisz do wyszukiwarki.

W jaki sposób wyszukiwać obrazem?

Istnieją cztery sposoby na wyszukiwanie grafiki w Google:

1. Pierwszy z nich to skorzystanie z funkcji „przeciągnij i upuść”. Żeby z niej skorzystać musisz przeciągnąć wybrane zdjęcie w pole wyszukiwania. Tyle wystarczy, żeby otrzymać wyniki w postaci listy podobnych grafik.

2. Druga możliwość to przesłanie zdjęcia z Twojego komputera do wyszukiwarki. W tym celu wchodzisz na stronę google.images.com, wybierasz ikonę przedstawiającą aparat fotograficzny, klikasz na ikonę „wyślij obraz” i wybierasz zdjęcie, które ma posłużyć do wyszukiwania.

3. Trzecia opcja polega na wyszukiwaniu przy wykorzystaniu adresu URL danego zdjęcia. Żeby tego dokonać musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy na wybraną grafikę, a następnie skopiować jej adres URL. Kolejnym krokiem jest wklejenie adresu w wyszukiwarce.

4. Kolejna metoda wyszukiwania jest możliwa dzięki rozszerzeniom dla wyszukiwarek Chrome i Firefox. Ich instalacja pozwoli Ci na uruchomienie wyszukiwania obrazów poprzez kliknięciem prawym przyciskiem myszy na wybraną grafikę.

Wyszukiwanie obrazem a kwestia praw autorskich

Usługa wyszukiwania obrazem jest bardzo użyteczna, jednak powinieneś pamiętać, że większość zdjęć, które pojawiają się w wyszukiwarce Google chronią prawa autorskie. Oznacza to, że wykorzystywanie ich bez zgody autora jest karalne. Jeżeli szukasz interesujących grafik, których mógłbyś użyć do celów komercyjnych, Google udostępnia Ci wyszukiwarkę obrazów, które nie posiadają praw autorskich. Żeby z niej skorzystać wejdź na stronę http://www.google.com/advanced_image_search i wybierz jedną z pięciu możliwości związanych z licencją obrazu. Zaawansowana wyszukiwarka obrazem pozwala na znalezienie także takich zdjęć, które przeznaczone są do samodzielnego modyfikowania, jak również wyszukiwanie względem tematyki, rozmiaru, regionu czy proporcji. Mnogość ciekawych funkcji sprawia, że narzędzie to docenią zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

Google wyszukiwanie obrazem - 5.0 out of 5 based on 5 reviews

Szukaj

Referencje

Bezpłatny audyt SEO

Najczęściej czytane

Zobacz najnowsze informacje ze świata Google oraz zdobądź wartościową wiedzę z zakresu SEO i SEM
Korzystaj z wiedzy, którą chętnie się dzielimy

Znaki specjalne w opisach i tytułach meta

Znaki specjalne w opisach i tytułach meta

Dla jednych zbędne zaśmiecanie meta tytułów i opisów, dla innych ciekawy dodatek wpływający na widoczność wyników w SERP. W jaki sposób umieszczać znaki specjalne w opisach meta i czy w ogóle warto to robić? W tym krótkim tekście odpowiadamy na te pytania.

Czytaj więcej
Audyt SEO

Audyt SEO

Audyt SEO to badanie i analiza strony, które mają na celu poprawę jej miejsca w indeksie wyszukiwarki, a także zoptymalizowanie i usprawnienie funkcjonowania witryny. Dzięki audytowi SEO strony możemy wykryć wszelkie nieprawidłowości, a wdrożenie zaleceń

...
Czytaj więcej
Jak tworzyć opisy produktów w sklepie internetowym?

Jak tworzyć opisy produktów w sklepie internetowym?

Opisy produktów w sklepie internetowym to podstawa sprzedaży w internecie. Przyjrzyjmy się temu, jak tworzyć opisy produktów w sklepie internetowym? Nie minęło 20 lat od momentu, kiedy internet stał się powszechnie dostępny, a branża e-commerce,

...
Czytaj więcej
Audytujemy strony www kandydatów na Prezydenta RP! #sprawdzam

Audytujemy strony www kandydatów na Prezydenta RP! #sprawdzam

28 czerwca 2020 r. odbędą się w Polsce wybory na urząd Prezydenta RP. Do walki stanie 11 kandydatów, których strony internetowe poddaliśmy analizie. Nasza analiza bierze pod uwagę:

Czytaj więcej
Prowadzenie bloga firmowego pomaga w pozycjonowaniu?

Prowadzenie bloga firmowego pomaga w pozycjonowaniu?

Prowadzenie bloga firmowego wymaga systematyczności oraz publikacji contentu dopasowanego do grupy docelowej klientów. Aby zwiększyć widoczność bloga w wynikach wyszukiwania Google, niezbędna jest znajomość zasad pisania artykułów SEO i nie tylko. Odpowiednia

...
Czytaj więcej
Bony na cyfryzację 2021

Bony na cyfryzację 2021

Epidemia koronawirusa COVID-19 spowodowała, że małe i średnie przedsiębiorstwa znalazły się z dnia na dzień w trudnej sytuacji, ponieważ procesy zarządzania firmą nie są nowoczesne i zautomatyzowane. W celu poprawy tej sytuacji został uruchomiony program wsparcia, w

...
Czytaj więcej
Wszystkie artykuły

logo itee.pl

itee.pl Sp. z o.o.

  • ul. Matki Teresy z Kalkuty 18a/4, 20-538 Lublin
  • +48 518-234-101
  • Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
  • biuro@itee.pl
© Copyrights 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by itee.pl | Mapa strony

Szukaj