• +48 518234101
 • biuro@itee.pl

Blog

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
16. 11. 2017 Napisane przez

Jak zmierzyć długość Title i Description w wynikach wyszukiwania?

Podczas optymalizowania Title i Description warto wziąć pod uwagę, jak znaczniki te prezentują się w wyszukiwarce Google na tle innych wyników wyszukiwania. Jeśli są za długie, nie wyświetlają się w całości. Wówczas część treści zostaje ucięta. Czasami więc wymagają niewielkiej korekty. Jak to sprawdzić? Do tego celu można wykorzystać narzędzia, które służą do mierzenia długości Title i Description w wynikach wyszukiwania.


Jak wyglądają wyniki wyszukiwania w wyszukiwarce Google?

Od maja ubiegłego roku kolumna z wynikami wyszukiwania w Google jest poszerzona z 512 na 600 pikseli. Pozwoliło to na przygotowanie nieco dłuższych znaczników. Trzeba jednak pamiętać, że wyszukiwarka uwzględnia nie tylko liczbę znaków, ale i ich szerokość treści w pikselach podczas prezentowania.

W przypadku Title Google wyświetla od 55 do 70 znaków w wynikach wyszukiwania. Dzięki wąskim literom np. I można zawrzeć dłuższy tytuł strony niż podczas stosowania znaków szerokich np. W czy M. Z kolei najlepsza długość Description wynosi od 155 do 170 znaków. Opis ograniczony jest na ogół do 2 linijek tekstu o szerokości 600 pikseli. Czasem zdarzają się 3 czy 4-wersowe Description, ale taka sytuacja należy raczej do rzadkości.

Długość Title i Description zmienia się też w zależności od fraz, które wykorzystał użytkownik. Słowa kluczowe są pogrubiane przez wyszukiwarkę, aby wskazać zgodność zapytania z wynikami wyszukiwania. Boldowanie oznacza zwiększenie szerokości wyrazu, a więc skrócenie meta znaczników.


Jak zmierzyć długość Title i Description?

Takich narzędzi w sieci jest sporo, ale nie wszystkie biorą pod uwagę aktualne dane i mierzą nie tylko liczbę znaków, ale i szerokość tekstu w pikselach.

Bardzo ładnie pod względem wizualnym prezentuje się SERP Preview Tool od zeo.org. W tym przypadku do dyspozycji jest przeglądarka desktopowa i mobilna. Aplikacja nie pokazuje jednak prawidłowego wyglądu SERP. Analizuje liczbę znaków i szerokość tekstu w pikselach, ale na podglądzie prezentuje pełny opis strony kropkami.

Aplikacja Title Tag Length and Meta Description Length Preview Tool pokazuje z kolei klasyczny wynik wyszukiwania, a więc tytuł, adres URL i opis strony w wyszukiwarce desktopowej. Generowany w tym przypadku podgląd jest dość dokładny, ale minusem jest brak możliwości zaznaczenia wyświetlenia daty w Description, co niekiedy rodzi pewne nieścisłości, jeśli podstrony z niej korzystają.

Jeszcze inne narzędzie przydatne w tej materii to SERP Preview Tool od portent.com. Pod względem wizualnym jest mało ciekawe, ale dokładnie pokazuje jak znaczniki wyświetlają się w wynikach wyszukiwania. Poza tym można zaznaczyć datę i wybrać dane rozszerzone.

Okazuje się więc, że nie ma narzędzi idealnych, które w 100% dokładnie wskazywałyby jak przygotowane znaczniki Title i Description zostaną pokazane w wynikach wyszukiwania. Dobre aplikacje analizują jednak nie tylko ilość znaków, ale i szerokość tekstu. Mimo to i tak wiele zależy od samej wyszukiwarki Google, która bywa nieprzewidywalna.


Wyświetlony 20 razy
Jak zmierzyć długość Title i Description w wynikach wyszukiwania? - 5.0 out of 5 based on 3 votes

Referencje

Najczęściej czytane

 • Już wkrótce będzie nowy indeks Google dla urządzeń mobilnych

  Co roku obserwujemy znaczny wzrost ruchu mobilnego w sieci. Obecnie urządzenia mobilne w Polsce generują ponad 50% zapytań spośród całego ruchu w Internecie. W 2016 roku zgodnie z raportem Digital w sieci odnotowano 3,79 miliardów unikalnych użytkowników telefonów komórkowych i tabletów, którzy stanowią 51% globalnej penetracji sieci.

  Read more...
 • Link building i parę budujących faktów
  Link building i parę budujących faktów

  Chcesz uefektywnić pozycjonowanie? Zastosuj link building - zdobywanie wartościowych odnośników. Linki kierujące na stronę mają swój profil, który regularnie analizują mechanizmy wyszukiwarek. Gdy struktura profilu przypomina usilną manipulację, pozycja Twojego serwisu spadnie. Dlatego ceniąca się agencja SEO co rusz robi przegląd odnośników, by witryna nie została ukarana przez Google. To jednak nie wszystkie powody, dla których powinieneś robić przegląd profilu linków (w tym też linków u konkurentów).

  Read more...
 • Opinie w sieci – warto je mieć
  Opinie w sieci – warto je mieć

  Wiedziałeś, że blisko 80% użytkowników sieci wierzy w opinie o produktach, usługach i markach, które znalazły się w internecie? Badania stanowią niepodważalny dowód, że warto przekuć opinie pojawiające się w Twoim sklepie internetowym, na witrynie, czy w wizytówce Google, w realne zyski.

  Read more...

logo itee.pl

itee.pl Sp. z o.o.

 • ul. Matki Teresy z Kalkuty 18a/4, 20-538 Lublin
 • +48 518-234-101
 • Pon. - Pt. 8.30 - 17.00
 • biuro@itee.pl
© Copyrights 2018. All rights reserved. Designed by itee.pl

Please publish modules in offcanvas position.