• +48 518234101
 • biuro@itee.pl

Blog

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
25. 08. 2016 Napisane przez

Dlaczego warto pozycjonować sklep internetowy?

Wielu właścicieli sklepów internetowych zachodzi w głowę, w jaki sposób zdobyć przewagę nad konkurencją, poprawić ruch na stronie sklepu, a także powiększyć współczynnik konwersji (wizyt zwieńczonych kupnem produktów). Tego typu cele możemy osiągnąć poprzez odpowiednie pozycjonowanie witryny sklepu internetowego. Jak to zrobić?Jak pozycjonować sklep internetowy?

Pozycjonowanie sklepu internetowego jest procesem o wiele bardziej złożonym i wielopoziomowym niż pozycjonowanie zwykłej strony internetowej. Poza tym e-sklep wymaga stałego nadzoru pozycjonera. Działania te są niezwykle opłacalne dla właścicieli e-sklepów, dlatego coraz chętniej zwracają się do profesjonalnych firm zajmujących się pozycjonowaniem.

Audyt SEO

Działania mające na celu wypozycjonowanie sklepu internetowego powinniśmy rozpocząć od rzetelnego audytu SEO, który pozwoli nam dokładnie przeanalizować mocne i słabe strony sklepu, podpowie nam, w którym miejscu witryna wymaga modyfikacji, gdzie powinniśmy naprawić błędy strukturalne, a także pozwoli poznać profil klienta, w którym miejscu klient rezygnuje z finalizacji koszyka, lub w którym momencie ucieka z naszego sklepu (współczynnik odrzuceń). Audyt SEO może mieć formę podstawowego raportu lub sporej, wielostronicowej i pełnej diagnostyki naszego sklepu internetowego. Zwykle audyt SEO kosztuje od 200 do nawet 500 złotych. Firma Itee.pl oferuje DARMOWE audyty SEO.

Naprawa błędów

Po audycie oraz zaleceniach w nim zawartych możemy rozpocząć właściwe pozycjonowanie sklepu. Zwykle znaczącą poprawę ruchu i konwersji możemy odczuć już po naprawie błędów strukturalnych lub technologicznych, które blokują nam zdobycie odpowiedniej pozycji w indeksie wyszukiwarki, lub które generowały kary nakładane przez wyszukiwarkę na naszą witrynę.

Właściwe działania pozycjonujące

Poza tym działania, które składają się na pozycjonowanie sklepu, to między innymi: określanie i właściwe dobieranie fraz i słów kluczowych- zarówno krótkich, jak i tych z długiego ogona. Do tego należy sprzęgnąć sklep internetowy z narzędziami umożliwiającymi pełny wgląd w statystyki oraz informacje o witrynie. Darmowe i najpopularniejsze narzędzia przeznaczone do tego typu pracy to Google Analitycs oraz Google Search Console.

Regularne publikacje i tworzenie wartościowej treści

Pozycjonowanie sklepu internetowego to również zakładanie bloga, na którym regularnie publikujemy wartościowy dla czytelników content, odpowiednie opracowanie meta tytułów i meta opisów, czy założenie konta w mediach społecznościowych i regularne publikowanie w imieniu sklepu.

Monitorowanie wyników sklepu internetowego

Stałe monitorowanie fraz kluczowych, linków i wyników osiąganych przez sklep internetowy po pozycjonowaniu oraz nadzorowanie nowości i zmian w algorytmach Google i innych wyszukiwarek pozwala na zmaksymalizowanie pozytywnych efektów pozycjonowania.

Zalety pozycjonowania sklepu internetowego

Odpowiednie pozycjonowanie sklepu internetowego oraz nadzór nad tym procesem pozwala znacząco podnieść swoją pozycję w wynikach wyszukiwania, trafić do szerszego grona odbiorców, a tym samym poprawić ruch na stronie i współczynnik konwersji, przy jednoczesnym zmniejszeniu współczynnika odrzuceń. Wszystko to z kolei prowadzi do powiększenia zysków.

Wyświetlony 23 razy
Dlaczego warto pozycjonować sklep internetowy? - 4.8 out of 5 based on 4 votes

Referencje

Najczęściej czytane

 • Przegląd fraz kluczowych
  Przegląd fraz kluczowych

  Jedną z ważniejszych rzeczy podczas pozycjonowania witryny są frazy kluczowe. W dużej mierze od nich zależy sukces całego przedsięwzięcia. Odpowiedni dobór słów kluczowych pozwoli zająć wysokie miejsca w indeksie wyszukiwarek, a także poprawi ruch na stronie, przyciągając bardziej sprecyzowaną grupę użytkowników.

  Read more...
 • Czym jest Direct Answers i jak może Ci pomóc?
  Czym jest Direct Answers i jak może Ci pomóc?

  Direct Answers to nowa funkcja wyszukiwarki internetowej wprowadzona przez Google. Jej zadaniem jest ułatwienie użytkownikom wyszukiwania interesujących ich informacji. Po wprowadzeniu Direct Answers wystarczy zadać pytanie, żeby Google w oddzielnym oknie wyświetliło nam wyczerpującą odpowiedź wraz z linkiem do strony, z której pochodzi użyta treść. Nowa usługa to ponadto szansa dla przedsiębiorców, którym zależy na zwiększeniu ruchu na swoich witrynach internetowych. Optymalizacja treści na stronie pod wymagania tej usługi zwiększa szanse na zdobycie przewagi nad konkurencją.

  Read more...
 • Pozycjonowanie lokalne - zadbaj o Klientów z najbliższej okolicy
  Pozycjonowanie lokalne - zadbaj o Klientów z najbliższej okolicy

  Zastanawiałeś się, jak skutecznie promować swój biznes lokalnie? Pozycjonowanie ogólne nie zdaje egzaminu? Może chcesz być bardziej widoczny dla lokalnych klientów biznesowych oraz indywidualnych. Proces pozycjonowania lokalnego to jedna ze skuteczniejszych technik pozycjonowania witryny internetowej firmy oferującej produkty lub usługi w konkretnej dzielnicy, mieście lub regionie.

  Read more...

logo itee.pl

itee.pl Sp. z o.o.

 • ul. Matki Teresy z Kalkuty 18a/4, 20-538 Lublin
 • +48 518-234-101
 • Pon. - Pt. 8.30 - 17.00
 • biuro@itee.pl
© Copyrights 2018. All rights reserved. Designed by itee.pl

Please publish modules in offcanvas position.