• +48 518234101
 • biuro@itee.pl

Blog

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
05. 05. 2017 Napisane przez

Najczęstsze błędy w Adwords

Kampanie, które są dobrze prowadzone, zapewniają wysokie zyski i przynoszą dużą ilość wejść na stronę. Warto jednak uwzględnić kilka elementów, jeśli naprawdę zależy Ci na tym, aby firma mogła mieć realne szanse na rozwój.

1. Słowa kluczowe

Nieznajomość asortymentu sprawia, że niektóre kampanie mają zbyt ogólne słowa kluczowe. W przypadku braku pewności, jakich słów użyć, warto użyć słów kluczowych, które odwołują się do większej części asortymentu. Dzięki Google AdWords dużo łatwiej jest dobrać słowa kluczowe. Pomimo to nie warto zupełnie rezygnować z ogólnych słów kluczowych. Wskazówek o tym, jak powinieneś ich używać, dostarczy Ci skrupulatna analiza konwersji.

2. Struktura konta

Dzięki dokładnej segmentacji struktury kampanii Twoja praca będzie wydajniejsza. Dobrze jest oprzeć ją na dopasowaniu przekazów do konkretnych słów kluczowych. Aby wszystkie kampanie wyświetlały się pod wszystkie słowa kluczowe, potrzebujesz stworzyć oddzielne grupy reklam. W przypadku, kiedy asortyment sklepu powiększył się, warto dodać nową grupę. Na bieżąco dostosowuj strukturę konta, korzystając z Google Adwords Editor.

3. Wybór typu kampanii

Ustawienia, które próbuje narzucać Google, niekoniecznie będą opłacalne dla firmy. Typ kampanii określony jako „Sieć wyszukiwania z rozszerzeniem na sieć reklamową” warto rozbić na dwa typy. W innym wypadku statystyki będą nierzetelne a optymalizacja będzie utrudniona.

4. Wybór typu dopasowania słów kluczowych

Typ dopasowania słów kluczowych zarówno w Adwords, jak i w Edytorze Google jest określony jako „przybliżony”. Dopasowanie przybliżone jednak jest ryzykowne, ponieważ Google złapie różne synonimy i wyrazy, które nawet tylko w niewielkim stopniu wiążą się ze słowem kluczowym. Dlatego też ważne jest, aby na bieżąco sprawdzać raport wyszukiwanych haseł.

5. Dopasowanie strony docelowej do słów kluczowych

Należałoby unikać kierowania użytkownika na stronę główną. Potrzeba dobrej segmentacji słów kluczowych tak, aby dobrze dopasować końcowy url. Ważne jest, by odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki cel ma mieć url – zachęcać do kupna czy tylko informować. Dokładna analiza w Google Analytics dostarczy dodatkowych informacji, jak należałoby zarządzać urlami.

6. Ustawienia lokalizacji

Teren działania firmy z pewnością wpływa na ustawienia lokalizacji. Nie warto jednak ograniczać się jedynie do jednej lokalizacji, kiedy klienci mogą zamówić przesyłkę na terenie całego kraju. Na początku możesz wybrać wszystkie województwa, a z czasem ograniczyć się do kliku, które mają największy ruch.

7. Wyświetlenia na różnych urządzeniach

Kierowanie ruchu na stronę bez wersji mobilnej czy też witrynę nieresponsywną jest jednym z podstawowych błędów. Możesz rozważyć całkowitą rezygnację z kampanii urządzeń mobilnych lub też ograniczeniem ich stawką za kliknięcie.

8. Implementacja modułu śledzenie e-commerce

Sklepom internetowym zależy na zdobyciu jak największej liczby transakcji. Ustawienie celu na odwiedzenie strony potwierdzenia transakcji nie jest dobrym wyborem. Lepiej użyć śledzenia e-commerce. Nie wszystkie jednak platformy mają to śledzenie domyślnie zaimplementowane w kodzie śledzenia Google Analytics.

9. Optymalizacja stawki za kliknięcie

Nie ma sensu skupiać się na konkretnej pozycji. Lepszym wyjściem jest dokładna analiza współczynników klikalności słów kluczowych. Warto dodawać na bieżąco słowa wykluczające, by nie psuć klikalności wybranych fraz. Poza tym, dobrze przeanalizuj, gdzie masz największy ruch i jak partnerzy wyszukiwania wpływają na Twoje statystyki. Być może partnerzy wprowadzają Cię w błąd.

10. Reklamy z użyciem funkcji „keyword”

Klikalność Twojej reklamy będzie wyższa, jeśli dodasz nowe przekazy do grup reklam. Wstawiaj aktualne słowa kluczowe, które wygenerowały wyświetlenie reklamy. Tutaj można liczyć na dość duży oddźwięk, ponieważ słowo kluczowe niejednokrotnie będzie różnić się od słowa wyszukiwanego przez użytkownika.

Wyświetlony 25 razy
Najczęstsze błędy w Adwords - 5.0 out of 5 based on 4 votes

Referencje

Najczęściej czytane

 • Jak szukać w Google - 15 zaawansowanych trików?

  Ciężko wyobrazić sobie życie bez szukania rozwiązań trapiących nas problemów bez wyszukiwarki od giganta z Kalifornii. Mimo codziennego korzystania z Google nie każdy wie, jak skutecznie wykorzystywać to nieocenione narzędzie.

  Read more...
 • Opinie w sieci – warto je mieć
  Opinie w sieci – warto je mieć

  Wiedziałeś, że blisko 80% użytkowników sieci wierzy w opinie o produktach, usługach i markach, które znalazły się w internecie? Badania stanowią niepodważalny dowód, że warto przekuć opinie pojawiające się w Twoim sklepie internetowym, na witrynie, czy w wizytówce Google, w realne zyski.

  Read more...
 • Jak zbadać szybkość ładowania strony internetowej?
  Jak zbadać szybkość ładowania strony internetowej?

  Ranking stron w Google tworzony jest na podstawie wielu czynników. Wiele osób jednak zarządzającymi swoimi sklepami internetowymi pomija aspekt szybkości ładowania strony. Google najprawdopodobniej w przyszłości zechce, aby najwyższe miejsca zajmowały strony zoptymalizowane pod względem szybkości ładowania. W Internecie możesz skorzystać z wielu bezpłatnych narzędzi, które przedstawiają dokładne raporty, które podpowiedzą Ci, co trzeba zmienić.

  Read more...

logo itee.pl

itee.pl Sp. z o.o.

 • ul. Matki Teresy z Kalkuty 18a/4, 20-538 Lublin
 • +48 518-234-101
 • Pon. - Pt. 8.30 - 17.00
 • biuro@itee.pl
© Copyrights 2018. All rights reserved. Designed by itee.pl

Please publish modules in offcanvas position.