• +48 518234101
 • biuro@itee.pl

Blog

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
31. 08. 2017 Napisane przez

Jak zbadać szybkość ładowania strony internetowej?

Ranking stron w Google tworzony jest na podstawie wielu czynników. Wiele osób jednak zarządzającymi swoimi sklepami internetowymi pomija aspekt szybkości ładowania strony. Google najprawdopodobniej w przyszłości zechce, aby najwyższe miejsca zajmowały strony zoptymalizowane pod względem szybkości ładowania. W Internecie możesz skorzystać z wielu bezpłatnych narzędzi, które przedstawiają dokładne raporty, które podpowiedzą Ci, co trzeba zmienić.

 

Google PageSpeed Insights

To narzędzie analizuje strony internetowe pod kątem ładowania ich na urządzeniach mobilnych i desktopowych. Otrzymujemy ogólny wynik w skali od 1 do 100.

Dodatkowo, mamy rzeczowy raport podzielony na części:

- „należy poprawić” (aspekty kluczowe),

- „warto poprawić” (aspekty poboczne).

Pod uwagę są brane czynniki takie jak np.:

- czas odpowiedzi serwera,

- przekierowania stron docelowych,

- optymalizacja obrazów,

Ponadto, przy każdej uwadze umieszczono ,,Pokaż, jak to naprawić”. Dzięki temu dokładne wskazówki są na wyciągnięcie ręki.

Mobile Website Speed Testing Tool

To narzędzie sprawdza, jak szybko strony ładowane są na komputerach i urządzeniach mobilnych. Otrzymujemy raport podzielony na części:

- „dostosowanie do komórek” (czyli przystosowanie do urządzeń mobilnych),

- „szybkość na komórkach” (czyli szybkość ładowania na urządzeniach mobilnych),

- „szybkość na komputerach” (czyli szybkość ładowania na urządzeniach desktopowych).

W każdej części mamy skalę od 1 do 100.

Poza tym, otrzymujemy dokładne wskazówki. Przy ocenie pod uwagę brane są czynniki takie jak w Page Speed Insights i dodatkowo działanie CSS, HTML i JavaScript.

GTmetrix

To narzędzie dostarcza nam raportów dzielonych na dwie części:

- część podsumowującą,

- część szczegółową.

W części podsumowującej możemy znaleźć m.in. czas ładowania strony, wielkość strony czy też ilość wysłanych zapytań. W części szczegółowej mamy pięć zakładek. Znajdziemy w nich wytyczne, co do optymalizacji obrazów, przekierowań stron docelowych, blokowania zasobów renderowania czy też informacje, jak strona ładuje się na różnych przeglądarkach. Niestety spora ilość zakładek może utrudniać sprawne poruszanie się po raporcie.

Pingdom

To narzędzie w szybki sposób da nam informację, ile waży strona. W darmowej wersji możemy wysyłać zapytania z czterech lokalizacji:

- Dallas, Texas, USA,

- Melbourne, Australia,

- New York City, New York, USA,

- Stockholm, Sweden.

Raport jest podobnie jak w GTmetrix dzielony na dwie części: część podsumowującą i część szczegółową. W pierwszej części znajdziemy informacje: ogólny wynik szybkości (w skali od 1 do 100), czas wczytywania strony, wielkość strony czy też ilość zapytań, która została wysłana.

W części szczegółowej mamy informacje mogące być wskazówkami. Została ona podzielona na kilka części. Znajdziemy tu informacje dotyczące rozłożenia wszystkich zapytań na daną sekcję kodu źródłowego oraz ile zajmuje zawartość kodu źródłowego. Pingdom wyniki prezentuje w czytelny sposób – duża ilość wykresów bez zbędnych odnośników.

Strony responsywne

Chcąc mieć dobre wyniki w Google, warto dokonać poprawek w wyglądzie strony. Niejednokrotnie strona startowa jest przeładowana obrazami a dodatkowo źle wyświetla się na urządzeniach mobilnych. Jeśli zadbamy o to, aby strona była responsywna (RSP – Responsive Web Design), czyli wyświetla się prawidłowo na wszystkich rodzajach urządzeniach, wówczas możemy liczyć również na zwiększenie ruchu.

Wyświetlony 36 razy
Jak zbadać szybkość ładowania strony internetowej? - 5.0 out of 5 based on 4 votes

Referencje

Najczęściej czytane

 • Rich snippets, czyli co zrobić, żeby wyszukiwarka Google nas lubiła?
  Rich snippets, czyli co zrobić, żeby wyszukiwarka Google nas lubiła?

  Wyszukiwarka Google przetwarza tryliony zapytań każdego roku, dlatego że Internet stał się ważnym narzędziem do pracy, rozrywki i nie tylko. Dla wielu osób wyniki w Google są najważniejszym lub jedynym źródłem informacji. Nie zawsze zapytania użytkowników są jednak jednoznaczne. Co można zrobić, by osoba wyszukująca wieloznacznego hasła, znalazła to, czego potrzebuje? Z pomocą przychodzą tzw. Rich snippets, czyli dane strukturalne.

  Read more...
 • Dobór słów kluczowych do pozycjonowania – case study na podstawie małej i dużej firmy
  Dobór słów kluczowych do pozycjonowania – case study na podstawie małej i dużej firmy

  Dobór słów kluczowych jest jednym z najważniejszych etapów podczas realizowania strategii SEO. Zarówno w przypadku podania słów kluczowych przez klienta, jak i samodzielnego ich wyodrębnienia, optymalizacja działań pozycjonujących wymaga od firmy pozycjonującej o wiele większego zaangażowania.

  Read more...
 • Filtry od Google - czym są i dlaczego warto ich unikać
  Filtry od Google - czym są i dlaczego warto ich unikać

  Ukaranie witryny przez Google to mocny cios wymierzony w kierunku pozycjonera, webmastera, czy właściciela strony. Nakładanie filtrów ma na celu przywołanie witryny do porządku i ukaranie za nieprawidłowe działania, które są sprzeczne z polityką wyszukiwarki internetowej firmy z Mountain View. Jak bronić się przed karą, a jeżeli zostaliśmy ukarani- jak usunąć filtr od Google?

  Read more...

logo itee.pl

itee.pl Sp. z o.o.

 • ul. Matki Teresy z Kalkuty 18a/4, 20-538 Lublin
 • +48 518-234-101
 • Pon. - Pt. 8.30 - 17.00
 • biuro@itee.pl
© Copyrights 2018. All rights reserved. Designed by itee.pl