• +48 518234101
 • biuro@itee.pl

Blog

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
21. 03. 2018 Napisane przez

Jak pozycjonować sklep internetowy?

Pozycjonowanie sklepu internetowego jest jednym z ważniejszych działań marketingowych mających na celu dotarcie do szerszego grona klientów, a tym samym na generowanie większych zysków. W artykule prezentujemy kilka technik, które pozwolą skutecznie pozycjonować sklep internetowy.


Jak pozycjonować sklep internetowy?

Oferta dostosowana do dynamicznie zmieniającego się rynku

Dopasowywanie oferty sklepu do aktualnych trendów, wydarzeń i tego, co dzieje się na rynku pozwoli wygenerować spory ruch związany z obecnymi trendami. Doskonałymi okazjami do zaprezentowania unikalnej oferty są święta i różne wydarzenia okolicznościowe. Odpowiednio dostosowana oferta pozwoli wypozycjonować sklep nieco wyżej w rankingu. Oferta zmieniająca zależnie od rynkowych trendów umożliwi również wykonanie linkowania wewnętrznego.


Optymalizacja to absolutna konieczność

Optymalizacja sklepu internetowego polega przede wszystkim na prawidłowym dopasowaniu technologii, na której sklep zostanie wykonany i postawiony. Tempo wczytywania się podstron, odpowiedni User Experience, czy zmaksymalizowanie użyteczności oraz pozytywny odbiór przez klientów – wszystko to składa się na prawidłowe zoptymalizowanie sklepu, a w konsekwencji na jego lepsze pozycjonowanie.

Nie należy bagatelizować również odpowiedniej jakości treści. Dobra treść odpowiednio nasycona słowami kluczowymi zarówno z krótkiego, jak i długiego ogona to pierwszorzędny oręż w walce o wysokiej pozycje witryny. Content pozwoli wygenerować duży ruch – zarówno bezpośrednio z kategorii, produktu, jak i prowadzonego bloga.

Blog jest bowiem doskonałym sposobem na pozycjonowanie sklepu internetowego, a o ile prowadzony jest wedle odpowiedniej strategii, wówczas wyszukiwarki drastycznie poprawią pozycję sklepu w SERPie.


Linki przychodzące

Dbając o prawidłowy link building, nie może zabraknąć solidnego linkowania zewnętrznego, czyli linków pochodzących z zewnętrznych portali. Im portale mają mocniejszy współczynnik Trust Flow, a także im bardziej naturalne profile tychże linków, tym intensywniej wpłyną one na poprawienie pozycji sklepu.

Należy pamiętać o tym, że linki zewnętrzne powinny pochodzić z różnorodnych źródeł i nie mogą prowadzić wyłącznie do strony głównej. Równomierne rozprowadzenie linków po stronach sprzedażowych, podstronach kategorii i produktów zapewni o wiele lepsze rezultaty. Warto zwrócić również uwagę na anchor, pod którym zagnieżdżamy linki. Dobrą strategią jest różnicowanie anchorów za pomocą słów kluczowych z krótkiego i długiego ogona.


Angażowanie klienta bezpośrednio w wynikach wyszukiwania

By skutecznie sprzedawać, warto się wyróżnić z tłumu – np. modyfikując znaczniki meta w taki sposób, by zaciekawić klienta.

Przykładowym rozwiązaniem, które pozwoli skuteczniej przyciągnąć wzrok potencjalnego klienta, jest pisanie tagu dużymi literami. Z punktu widzenia SEO nie ma to żadnego znaczenia, niemniej jednak dla SXO (ang. Search Experience Optimization) jest to dość istotne.


ZOBACZ PAKIETY POZYCJONOWANIA

Wyświetlony 39 razy
Jak pozycjonować sklep internetowy? - 5.0 out of 5 based on 4 votes

Referencje

Najczęściej czytane

 • Czym jest Direct Answers i jak może Ci pomóc?
  Czym jest Direct Answers i jak może Ci pomóc?

  Direct Answers to nowa funkcja wyszukiwarki internetowej wprowadzona przez Google. Jej zadaniem jest ułatwienie użytkownikom wyszukiwania interesujących ich informacji. Po wprowadzeniu Direct Answers wystarczy zadać pytanie, żeby Google w oddzielnym oknie wyświetliło nam wyczerpującą odpowiedź wraz z linkiem do strony, z której pochodzi użyta treść. Nowa usługa to ponadto szansa dla przedsiębiorców, którym zależy na zwiększeniu ruchu na swoich witrynach internetowych. Optymalizacja treści na stronie pod wymagania tej usługi zwiększa szanse na zdobycie przewagi nad konkurencją.

  Read more...
 • Dlaczego warto pozycjonować sklep internetowy?
  Dlaczego warto pozycjonować sklep internetowy?

  Wielu właścicieli sklepów internetowych zachodzi w głowę, w jaki sposób zdobyć przewagę nad konkurencją, poprawić ruch na stronie sklepu, a także powiększyć współczynnik konwersji (wizyt zwieńczonych kupnem produktów). Tego typu cele możemy osiągnąć poprzez odpowiednie pozycjonowanie witryny sklepu internetowego. Jak to zrobić?

  Read more...
 • Pozycjonowanie one page, many things
  Pozycjonowanie one page, many things

  Nieustannie padają pytania o pozycjonowanie stron one page, których wielka popularność nie maleje z racji atrakcyjności przedstawianych na nich treści, prostoty obsługi przez zwykłego użytkownika oraz względnie małych kosztów.

  Read more...

logo itee.pl

itee.pl Sp. z o.o.

 • ul. Matki Teresy z Kalkuty 18a/4, 20-538 Lublin
 • +48 518-234-101
 • Pon. - Pt. 8.30 - 17.00
 • biuro@itee.pl
© Copyrights 2018. All rights reserved. Designed by itee.pl

Please publish modules in offcanvas position.